DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?


Yasaklı sitelere erişebilmek için bir kaç methotdan biri olan dns ayarları erişimi yasaklı olan sitelere erişmenizi sağlamaktadır. Kalıcı yöntem olarak proxy programları kullanabilirsiniz. Fakat birçoğu ücretli ya da tam olarak istenilen sonucu vermemektedir.

Aşağıdaki adımları takip ederek dns ayarlarınızı yapabilir ve erişimi yasaklı sitelere girebilirsiniz. Kullandığım işletim sistemi dili ingilizce olduğu için resimlerde ingilizce adımları türkçe olarak izah edeceğim.

Eğer aktif ve güncel dns numaraları arıyorsanız burada ki yazıma bakınız.

1. Adım Como DNS den geçerli bir dns sunucu adresi

http://www.comodo.com/secure-dns/

Adrese girin ve resimdeki alanda gördüğünüz gibi dns adresini ağ ayarlarımızdan girmek için sayfayı açık tutun.


2. Adım DNS ayarlarımızı yapmak için ağ bağlantılarına erişmek.

Ağ bağlatıları özelliklerini açın. Bir kaç yoldan erişebilirsiniz. Başlat > Denetim Masası > Ağ Bağlantıları ve Paylaşım Ayarlarını ya da Masaüstü ağ bağlantılarına sağ tıklayın ve özelliklere tıklayın.

Aşağıdaki resimler farklı iki seçeneği göstermektedir.
3. Adım Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirmek.

Açılan pencereden Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir e tıklayın.İnternete ve ağa bağlı olduğunuz adaptöre sağ tıklayarak özellikleri açın. Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) değiştirmek için çift tıklayın.4.2.2.2 yazan kutucuğu comodo dns den aldığınız değerleri girin ve çıkarken doğrula kutucuğunuz onaylayarak tamam deyin. Doğrulama penceresinde işlem tamamlandıktan sonra yasaklı bir siteye giriş yapmayı test edin. Tüm işlemler bu kadar.

0 yorum

Yorumda bulunarak kendin için, senden sonrakiler için ve bu blog için bir şeyler yazabilirsin. Durma sor, paylaş. Buraya bir hatıra bırak ;)

HTML: Bazı HTML etiketlerini kullanabilirsiniz.(b,a,i vb.)
UYARI: Yorumlar onaylanmadan direk yayınlanıyor. Yorumunuzun yayında kalması için etik kurallara dikkat edelim.

© Php, E-Ticaret ve Web Programlama
Blogger ozkistyle programmer theme
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0