Güncel Dns Adresleri Listesi 2016

İnternette dolaşırken çözümleyici ana bilgisayarlara ihtiyaç vardır. Alt yapı olarak ülkemizde Türk Telekom kullanmaktayız. Ne var ki bazı sitelere erişim kısıtlı veya yasak olduğunda Türk Telekom üzerinden erişim yapamayız. Bu gibi durumlarda yurt dışı kaynaklara yönelir ve DNS ararız.

2016 yılında çok kullanılan ve aktif olan bir dns listesi hazırladım. Bu dns serverları içerisinde en çok Google ve Open DNS tercih ediliyormuş.

Dns Ayarları Nasıl Değiştirilir? Daha önce bu yazımda anlatmıştım. Bağlantıya tıklayarak uygulayabilirsiniz.

Ücretsiz ve Genel DNS Server Listesi - Güncel Ocak 2016

SağlayıcıBirinci DNS Serverİkinci DNS Server
Level3209.244.0.3209.244.0.4
Verisign64.6.64.664.6.65.6
Google8.8.8.88.8.4.4
DNS.WATCH84.200.69.8084.200.70.40
Comodo Secure DNS8.26.56.268.20.247.20
OpenDNS Home208.67.222.222208.67.220.220
DNS Advantage156.154.70.1156.154.71.1
Norton ConnectSafe199.85.126.10199.85.127.10
GreenTeamDNS81.218.119.11209.88.198.133
SafeDNS195.46.39.39195.46.39.40
OpenNIC50.116.40.22650.116.23.211
SmartViper208.76.50.50208.76.51.51
Dyn216.146.35.35216.146.36.36
FreeDNS37.235.1.17437.235.1.177
Alternate DNS198.101.242.7223.253.163.53
Yandex.DNS77.88.8.877.88.8.1
censurfridns.dk89.233.43.7191.239.100.100
Hurricane Electric74.82.42.42
puntCAT109.69.8.51

1 yorum

  1. Güzel bir paylaşım olmuş. Ben de google dns kullanıyorum

    YanıtlaSil

Yorumda bulunarak kendin için, senden sonrakiler için ve bu blog için bir şeyler yazabilirsin. Durma sor, paylaş. Buraya bir hatıra bırak ;)

HTML: Bazı HTML etiketlerini kullanabilirsiniz.(b,a,i vb.)
UYARI: Yorumlar onaylanmadan direk yayınlanıyor. Yorumunuzun yayında kalması için etik kurallara dikkat edelim.

© Php, E-Ticaret ve Web Programlama
Blogger ozkistyle programmer theme
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0